.

five easy lessons to be a modern gentleman by tom ford

Jedním z mých oblíbených návrhářů je bezesporu vždy dokonalý a elegantní Tom Ford. Před nedávnem jsem na svém profilu sdílel odkaz, kde Tom Ford ve svém interview vysvětluje pět zásad, jak být správným gentlemanem této doby ... Myslím si, že není od věci si tyto zásady zopakovat a věnovat mu jeden z příspěvků ...

 1. You should put on the best version of yourself when you go out in the world because that is a show of respect to the other people around you.
  Při odchodu do společnosti nebo ven bychom měli ukázat naše "nejlepší já" (a to především i našim vzhledem a outfitem), protože už jen tím projevujeme úctu lidem, kteří jsou okolo nás ...
 2. A gentleman today has to work. People who do not work are so boring and are usually bored. You have to be passionate, you have to be engaged and you have to be contributing to the world.
  Gentleman dnešní doby musí pracovat. Lidé, kteří nepracují jsou nudní a převážně i sami znudění... Musíte umět být nadšeni pro věc, stejně tak tomu být oddáni a napomáhat světu okolo nás. 
 3. Manners are very important and actually knowing when things are appropriate. I always open doors for women, I carry their coat, I make sure that they’re walking on the inside of the street. Stand up when people arrive at and leave the dinner table.
  Chování a mravy jsou velice důležité, stejně tak jako v určitou situaci vedět, jaké věci jsou vhodné udělat... Vždy otvíram ženám dveře, starám se o jejich kabát a v připadě, že jdeme po ulici, dávám pozor na to, aby dáma šla vně ulice. Také, při  příchodu či odchodu společnosti u stolu, vstávám. 
 4. Don’t be pretentious or racist or sexist or judge people by their background.
  Nebuďte domýšliví, rasističtí nebo sexističtí, nesuďte ostatní jen podle jejich postavení nebo původu.
 5. A man should never wear shorts in the city. Flip-flops and shorts in the city are never appropriate. Shorts should only be worn on the tennis court or on the beach.
  Muž by nikdy neměl nosit šortky ve městě. Pantofle a šortky jsou ve měste nevhodné a měly by být nošeny pouze například na tenisovém kurtu nebo pláži.
(Tom Ford mimo jiné při této přiležitosti zdůraznil základní ideály, které by nás měly činit tím nejlepším, kým můžeme být, a to například úctu, být otevřený novým nápadům a věcem, stejně tak jako tvrdě pracovat ...)

Pánové, co takhle si vzít alespoň něco z toho k srdci, když už ze začátku ne vše a občas se takto správně zachovat? Svět by byl vskutku "o něco lepší"...

Tom Ford
Ve zkratce: Elegán narozený v Texasu, poté žíjící v Hustonu a Novém Mexiku, se přestěhoval do New Yorku kvůli studiím dějin  umění na New York Univesity. Studium však po krátké době ukončil a stal se hercem v reklamních kampaních... Následovalo studium na významné škole umění a designu "The New School". Před posledním rokem této školy strávil Ford rok a půl ve Francii, kde pracoval jako asistent v módním domě Chloé. I když jeho prací bylo převážne rozesílat oblečení a fotografie, zdá se, že toto prostředí započala jeho lásku k módě. Po návratu zpět na školu, získal titul za architekturu. Svoji kariéru začal u návrhářky Cathy Hardwick, Perry Ellis, za nedlouho však přišla nabídka od módního domu Gucci, kde jeho role a povstavení extrémně vzrůstalo. V roce 1993 měl na starost 11 produktových línií, pracoval okolo 18 hodin denně a v roce 1994 se stal kreativním ředitelem značky. Když módní dům Gucci pod sebe získal módní dům Yves Saint Laurent, byl Ford jmenovám kreativním ředitelem i tohoto domu... Ford je držitelem několika módních ocenění a jeho provokativní kampaně - té doby - (především parfémů)  nastavily novou laťku kampaním v průmyslu. V roce 2005 Tom Ford ohlašuje založení jeho vlastní značky TOM FORD ... 

A jako poslední věc: nedávno vysílaný dokument na OWN TV

Žádné komentáře :

Okomentovat

FB followers:
Instagram:
3050 followers